Skip to main content

BRAMKI OBROTOWE WYSOKIE, AUTOMATYCZNE
SERIA: BA3

BRAMKI-OBROTOWE-WYSOKIE-BA3-1-3-PROKONTROL

OPIS URZĄDZENIA

Bramki obrotowe wysokie, często określane jako kołowroty, to zaawansowane urządzenia do kontroli dostępu, które łączą w sobie precyzyjność technologiczną z efektywnością działania. W odróżnieniu od tradycyjnych bramek obrotowych, kołowroty charakteryzują się pełną wysokością, często sięgającą od podłogi aż po sufit, co gwarantuje znacznie wyższy poziom zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem. Ich konstrukcja, bazująca na solidnych panelach przeszklonych lub metalowych, sprawia, że niemożliwe jest ich przeskoczenie czy ominięcie.

Kołowroty są często stosowane w miejscach, gdzie wymagana jest skrupulatna kontrola dostępu, takich jak siedziby korporacji, obiekty rządowe czy placówki wojskowe. Dzięki ich wyjątkowej budowie, niemożliwe jest jednoczesne przejście przez kołowrot wielu osób, co zapobiega próbom dostania się na teren obiektu przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień.

Rozłożysta  konstrukcja oraz wielopunktowe mocowanie gwarantuje stabilną pracę i wysoki poziom bezpieczeństwa.  Wyposażona w trwały mechanizm wspomagający przejście i ruch rotora oraz piktogramy informacyjne LED RGB. Wykonanie w kilku wersjach materiałowych oraz lakierowana proszkowo na dowolny kolor RAL umożliwia dostosowanie wyglądu do wymagań wielu projektów.

RODZAJ OBUDOWY:

BA3-1-3

BA3-1-4

BA3-2-3

BA3-2-4

PIKTOGRAMY DIODOWE

Informacja wizualna określająca stan odblokowania lub zablokowania ruchu ramion urządzenia. Zielona strzałka informuje o załączonym stanie odblokowania ruchu ramion (umożliwienie obrotu rotora). Czerwony krzyżyk informuje o stanie zablokowania ruchu ramion/obrotu rotora dla określonego kierunku ruchu.

KONTROLA WEJŚCIA / WYJŚCIA

Mechanizm urządzenia wyposażony jest w układ wspomagający kontrolę ruchu osobowego w obu kierunkach ruchu (wejście/wyjście ze strefy kontrolowanej). W przypadku kolizji ruchu osobowego układ procesorowy zapamiętuje naprzemiennie otrzymane sygnały zewnętrzne.

BLOKADA RUCHU WSTECZNEGO

Blokada ruchu wstecznego wyłącza możliwość obrotu ramion rotora w przeciwnym kierunku niż określony przez urządzenie sterujące zewnętrzne. Blokada ma utrudniać możliwość przejścia 2 osób na podstawie pojedynczego sygnału autoryzacji do przejścia z urządzenia zewnętrznego.

WSPOMAGANIE OBROTU RAMION

Mechanizm urządzenia wyposażony jest w elektromechaniczny układ wspomagający ruch obrotowy ramion. Układ ten po przyłożeniu siły na ramię rotora (pchnięciu) załącza silnik, który wspomaga obrót rotora do pozycji wyjściowej. Układ wyposażony jest w sprzęgło przeciw przeciążeniowe.