Skip to main content

BRAMKI ROZSUWANE, SPEED GATES
SERIA: GT

SPEED GATES GT1-100 prokontrol

Niezwykła trwałość, szybkość i niezawodność to cechy które skupiają się w bramkach rodziny GT. Zastosowanie najnowszych rozwiązań elektronicznych w połączeniu z innowacyjną mechaniką pozwoliło na osiągnięcie doskonałych wyników bezawaryjności. Solidna konstrukcja urządzenia oraz wytrzymałe rozsuwane skrzydła ze szkła hartowanego nadają bramkom GT poważnego wyglądu oraz umieszczają je w śród produktów wysokiego bezpieczeństwa.  Rodzina bramek GT najczęściej znajduje zastosowanie w wysokiej klasy budynkach biurowych firm oraz instytucji, gdzie systemy bezpieczeństwa stanowią wysokie wymagania funkcjonalne oraz są planowane w globalnej koncepcji zabezpieczeń oraz architektury obiektu.

Wyposażone w system sensorów optycznych zabezpieczają przed niepowołanym dostępem osób nieuprawnionych. System czujników chroni również użytkowników przechodzących przed przypadkowym uderzeniem ramienia, w sytuacjach niewłaściwego zachowania przy przejściu. Bramki posiadają kilkustopniową regulację czułości wykrywania anomalii przejścia, pozwalając na ustawienie optymalnej wrażliwości systemu na nieprawidłowość przejścia. Każde nieprawidłowe zachowanie, próba przejścia, blokowanie przejścia jest sygnalizowane sygnalizacją dźwiękową.

RODZAJ OBUDOWY:

GT1-100

GT1-170

GT2-100

GT2-170

GT3-100

GT3-170

PIKTOGRAMY DIODOWE

Informacja wizualna określająca stan odblokowania lub zablokowania ruchu skrzydeł urządzenia, wykonana w postaci matrycy LED RGB. Zielona strzałka informuje o załączonym stanie odblokowania – otwarciu przejścia. Czerwony krzyżyk informuje o stanie zablokowania przejścia. Piktogramy znajdują się z prawej strony przejścia na froncie bramki.

KONTROLA WEJŚCIA / WYJŚCIA

System czujników do detekcji ruchu osobowego wspomaga kontrolę nad wejściem osób z uprawnieniami. Oprogramowanie układu procesorowego analizuje sygnały z systemu czujników co umożliwia w wielu sytuacjach wykrycie takich przypadków jak np. próba przejścia dwóch osób na podstawie pojedynczej autoryzacji.

SYGNALIZACJA DZWIĘKOWA

Sygnalizacja dźwiękowa informuje m.in.. o wystąpieniu sytuacji nietypowej (np. próba przejścia dwóch osób w tym samym lub w przeciwnych kierunkach bez autoryzacji) lub o wykryciu w strefie detekcji ruchu, próby wejścia nieautoryzowanej osoby.

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZECIĄŻENIEM

Urządzenia są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, które zatrzymuje ruch skrzydeł w przypadku wykrycia przeszkody oraz uruchamia sygnalizację dźwiękową. Po zdarzeniu ruch skrzydeł jest możliwy wyłącznie na podstawie kolejnego sygnału sterującego.

STEROWANIE Z SYSTEMU PPOŻ

Bramka wyposażona jest w funkcję uruchamiającą natychmiastowe otwarcie skrzydeł w nagłych sytuacjach. Otwarcie bramki może być zdefiniowane w obu kierunkach zależnie od konfiguracji sterownika. Sygnał sterujący może być ustawiony jako NC lub NO.

KARTA KATALOGOWA

Pobierz kartę katalogową.